Únor 2012

Očička jsou v pořádku :-)

26. února 2012 v 16:26 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Na konci ledna jsem se tu zmiňovala, že má Jůlinka nějaké problémy s očima. Neustále měla u očiček ospalky až jí nakonec z očí začalo téct. Došlo to tak daleko, že jí slezly kolem obou očí chlupy. Chudinka vypada jednu dobu hrozně :-(
Pravidelně jsem jí očička umývala borovou vodou. Shodou náhod jsme pak začali řešit blešky a tak jsme navštívili veterináře.
Pan doktor jí na očička předepsal kapky Floxal a tak jsme po 6 hodinách kapali. Já, Martin, moje mamka...jak kdo zrovna mohl. :-)
Dnes má Jůůůlinka oči v naprostém pořádku, ospalky se už nedělají. Levou stranu má komplet zarostlou a pravá ji velice rychle dohání. :-)
Fotka je někdy z půlky února. Ještě tam má mokré chloupky od borové vody. :)
Já jen doufám, že si Jůlinka zas ty různé nepříjemnosti na delší dobu vybrala...

Jůůůlinka a Martin ♥

24. února 2012 v 17:00 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Už pár měsíců se mnou a s Jůůůlinkou bydlí můj Martin ♥. Nejdříve si ti dva na sebe museli zvyknout.
Dnes jsou sehraná dvojka a Martin mně s Jůlinkou opravdu hodně pomáhá. Krmí, hraje si s ní a kdykoliv je potřeba, veze nás k veterináři.
Nedávno si k ní lehl na zem a ta malá lumpajda mu hned skočila na záda....asi mu tím vyjadřuje, jak ho má ráda :-)

Blechy

21. února 2012 v 22:20 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Tak nějak jsem si už zvykla, že Jůůůlinka chytne kdejakou nemoc, že nemůže spapat cokoliv ji napadne, protože má z toho pak průjem, ale tohle jsem ani ve zlém snu nečekala. Před 14ti dny jsem na ní objevila blechu. Co blechu, spoustu blech.
Hned jsme jeli k veterináři. Myslela jsem, že dostaneme nějaký sprej, či ampulku, kterou ji nakapu za krček, tak jak se to dělá psům, ale to jsem se pořádně spletla. Králíčci jsou hodně hákliví na tyto látky a tak na ně nemůžete dát jen tak něco. Proto Jůlinka dostala nejdříve injekčně nějaký lék, který blechy odpuzuje. Za týden měla jít na další injekci.
Doma Martin rozhodl, že ji nenecháme trápit a od těch hrozných parazitů ji pomůžeme tím, že je budeme chytat. Šlo to velmi dobře, protože jich měla plný kožíšek. Během týdne jsme jich chytili kolem padesátky (u čtyřiceti jsem přestala počítat).
Překvapilo mě, že se po celou dobu Jůlinka ani jednou nepoškrábala, přitom štípanců měla až až.
V pátek jsme byli u doktora znovu a tentokrát měl pro nás dobrou zprávu. Objevil přípravek, který byl testován na potkanech i králicích a je určen i fretkám. Ihned ji ampulku nakapal za krček a během dne na ní nezůstala ani jedna blecha.
Pro jistotu jsem ještě dvakrát vystříkala celý pokoj, kde Jůlinka bydlí.

Zajímavé je, že mně veterinář říkal, že tohle ještě nezažil. Králici jsou totiž velice čistotní a případné parazity si dokážou z kožíšku vychytat. Jůlinka měla tentokrát tu smůlu, že kvůli chybějícímu jazýčku nedokáže hygienu provádět tak dobře...

Samozřejmě jsem měla i obavy, zda blechy nepolezou i na nás. Ale neparazitují na lidech, ti jim nechutnají, takže vše je v pohodě. :-)

Záhadou mně zůstává, odkud blechy chytla. Ven teď v zimě nechodí, nebyla ve styku s žádným zvířetem ani u nás doma ani nikde na návštěvě... no už je to naštěstí pryč a máme zase o zkušenost navíc :-)

Jen rada na závěr. Pokud budete někdy řešit stejný problém, dávejte obzvlášť velký pozor, jaký přípravek na svého králíčka použijete. Ptala jsem se v několika obchodech a vždy mně doporučili sprej Frontline. Ten se dává na hafany, ale je na něm dokonce uvedeno, že pro králíčky může být smrtelný!!! Raději se vždy poraďte s veterinářem. :-)

Výlet

6. února 2012 v 11:12 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Tento víkend strávila Jůůůlinka mimo domov. Jela už na svůj druhý výlet a to do Trenčína, kde bydlí Martinovi rodiče. Poprvé tam byla v prosinci.
V Trenčíně už na ni čekal přichystaný domeček a podle toho jak se tvářila a chovala, jí ani tentokrát vůbec nic nechybělo :-)
A cesta? Tu skoro celou prospala. Jůůůlinka nesnáší být v přepravce, proto jsem ji měla celou cestu na klíně a ona si spokojeně položila hlavičku, natáhla nožky a usínala. Byla moc hodná.