Březen 2011

Jůůůlinka se zakulacuje :-)

24. března 2011 v 20:43 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Před čtrnácti dny měla Jůůůlinka 760g. Dnes proběhlo u pana doktora kontrolní vážení a váha ukázala krásných 830g!!!! Dostala od doktora pochvalu (no pochvala patří i mně a mojí mamce..vždyť se staráme o to, aby Jůůůlinka měla stále plné bříško )
Co se té malé lumpajdě ale vůbec nelíbilo, tak když se jí doktor díval do čumáčku. Naštěstí je vše v pořádku, stoličky jsou v normě a přední zoubky taky.
Takže dál budeme vykrmovat. Snad dobrým znamením je, že Jůůůlinka sama dokáže spapkat jablíčko, sem tam nějaké granulky. Nedávno pokousala půlku rohlíku. :-)
Ale abych nezapomněla. Ještě k jedné velmi velmi důležité změně došlo. Už nespinkává ve svém domečku, ale každou noc ji mám v posteli :-) Užívá si to a já taky :-)))) Myslím, že po tom, co všechno se jí přihodilo, má právo na to být pořádně rozmazlená :-)

Teď ještě aby se přestala ožužlávat a bude zase dobře :-)..............strašně v to doufám :-)

Mňam mňam jablíčko

21. března 2011 v 16:01 | Helena |  Videa s Jůůůlinkou
Jůůůlince se daří dobře, takže kontrolu u pana doktora zatím odkládáme. Video je ze 13.března, tak se podívejte, jaká je šikulka a jak už umí papat jablíčko :-)
Je to moje sluníčko..


Snad je vše na dobré cestě..

15. března 2011 v 22:32 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Malá bojovnice Jůůůlinka mně dělá velkou radost. Postupně začíná víc a víc papkat sama. Je na ní vidět, že se dostává do pohody a zase jí svítí očička :-)
Pořád ji ale krmím ze stříkačky. Musíme pupíčka pořádně vykrmit, protože její váha klesla na katastrofických 732 gramů!!! (před nemocí měla 1,1kg) To ji vážil pan doktor přesně před týdnem. Další vážení proběhlo minulý čtvrtek a přibrala 3 deka. Byla jsem z toho celkem zklamaná, ale doktor jásal, že je to paráda (za 3 dny 3 deka). Na dašlí kontrolu a vážení zajdem asi v pondělí..ještě nevím.
Jediné, co ještě je dost nepříjemné, tak že se Jůůůlinka pořád oslintává. Takže ji každý den musím umývat packy, kolem a pod krkem...ale snad i tohle nějak vychytá :-) A snad i časem dorostou chloupky pod krčkem..je teď taková holá :-)
Samozřejmě se snažím, aby se oslintávala co nejméně, takže jsem jí ušila z kapesníku košilku :-)))) Není z ní dvakrát nadšená, ale aspoň zapózovala :-)

Přidala jsem plno fotek do galerie "Fotky březen 2011" http://kralicek-julinka.blog.cz/galerie/fotky-brezen-2011 ...tak mrkněte :-)

Rok s Jůůůlinkou !!!

13. března 2011 v 16:45 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Neuvěřitelné jak čas letí, ale právě dnes je to rok, co jsem si Jůůůlinku přinesla domů. Před rokem jsem ještě netušila, jak moc ta moje chudinka bude nemocná. Tolik strachu co jsem za ten rok prožila.. Tak před deseti dny jsem s ní jela k lékaři s tím, že jsem čekala, že domů už pojedu bez ní. Jenže Jůůůlinka je naštěstí velká bojovnice, která se jen tak nedá a tak se dnes můžeme radovat, že jsme pořád spolu.

Jen teď vůbec nemám čas přidávat fotky (i když stále fotím). Pořád Jůůůlinku celý den krmím ze stříkačky. Dnes došlo ale k obrovskému pokroku. Sama začala zkoušet papkat seno a snědla velký kus listu z čínského zelí a pořádný kus jablíčka !!!!!! Pomalu začíná přibírat na váze .-)

Jůůůlinko, jsem šťastná že tě mám. Spolu všechno zvládneme. Jsi můj poklad, moje sluníčko :-) ...tohle jí říkám každý den, každou chvilku. Jsem na ni moc pyšná!

Další kontrola...bojujeme

7. března 2011 v 20:31 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Máme za sebou další návštěvu u veterináře. Jůůůlinka dostala vitamíny, má zkontrolovaný ouška, pusinku, ostříhané drápky a konstatování, že pokud nepřibere, tak to dopadne špatně (zase zhubla a je kost a kůže)..
Takže začínáme opravdově bojovat. Už není čas čekat, co Jůůůlinka spapá sama. Ode dneška ji začínám plně krmit stříkačkou. Ve čtvrtek kontrola..

Veškeré jídlo ji mixuji a podávám stříkačkou. Teď má v bříšku jablíčko a ještě dostane namixované granulky. Za chvilku se to jde učit moje mamka, protože bude krmit, když budu v práci. Králíček se nemůže najíst jen jednou denně. Musí dostávat průběžně celý den. Zítra si zařídím dovolenou, abych chodila v poledne domů.

Je to hodně těžké, náročné ..ani jsem ještě neměla ani čas vložit Jůůůlinčiny fotky (dám je sem zítra), ale udělám pro ni maximum.

Jakmile pořádně přibere, můžeme se zase začít věnovat učení, aby papkala sama. Tolik se snažíme...snad se to všechno podaří a ta moje chudinka bude v pořádku. Ach jo, tolik si přeji, aby pořádně přibrala, naučila se sama papkat a byla šťastná.... myslete na ni.

Znovu se učí papkat...

5. března 2011 v 13:35 | Helena |  Videa s Jůůůlinkou
Video jsem natočila včera večer. Mám z toho velkou radost. Jůůůlinka se s tím zlým osudem určitě popere..


Nahoru, dolů...

4. března 2011 v 23:34 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
..tak přesně takto je na tom Jůůůlinka poslední dny. V úterý jsem prožila obrovský šok, když jsem zjistila, že Jůůůlinka přišla o jazýček. Doktor říkal, že i tak může spokojeně žít. Narozdíl od Jůůůlinky jsem mu věřila. Byla z toho dost vykolejená, seděla a pořád mlaskala a kdovíco ještě dělala..jakoby stále v čumáčku hledala kam se jí ten jazýček schoval. O tom, že by sama začala papat nemohla být řeč. Takže jsem jí krmila stříkačkou.
Musím říct, že péče o takto nemocného králíčka není zrovna nejlehčí. Rozdrtit granule, smíchat s vodou a pomaličku ji to dávkovat do čumáčku. Pak užívá probiotika, který ředíme vodou, takže další stříkačka. Probiotika jsou pro ni teď hodně důležitá. Dávají se králíčkům při krizových stavech, po nemoci. No a pak každý večer musí spolknout půl prášku Stomorgylu. Jak jinak než rozmíchaný ve vodě a stříkačkou.
Ve středu večer mně pan doktor volal, jak se Jůůůlince daří. Až na to, že sama vůbec nejedla, jsem měla dobré zprávy. Jenže včera bylo opět všechno špatně.

Kortikoidy si vybírají svoji daň :-(

1. března 2011 v 20:35 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Dnes byla Jůůůlinka na kontrole u pana doktora. Infekce z pusinky ustoupila a odkryla pro mě něco hrozného. Jůůůlince postupem doby "nenápadně" odumřel téměř celý jazýček. Doktor vše odstranil. Celou dobu jsem Jůůůlinku držela a ani se nehla, ani kapka krve, nic. Bylo to jakoby odpadl stroupek. Absolutně ji to nebolelo, spíš se jí ulevilo, protože ji to zavazelo při papání. Řekla bych, že jsem na tom byla hůř než ona. Je moje zlatíčko a tato informace mě dostala a já plakala a plakala..