Únor 2011

Jůůůlinku trápí zdraví

28. února 2011 v 18:00 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Zítra to bude týden, co jsem po příchodu z práce zjistila, že s Jůůůlinkou není něco v pořádku. Nedala mně totiž na uvítanou pusu. Když se ke mně neměla ani po půl hodině, bylo mně jasné, že se opravdu něco děje. Nechtěla otevřít čumáček, takže jsem na nic nečekala a frrrr na veterinu. Byla tam mladá lékařka, která na ni nic zvláštního neviděla, ale doporučila mně, ať jedem k panu doktorovi, který dřív léčil naši psí slečnu Kellynku. Je to velmi zkušený lékař. Otevřel ji čumák a zjistil, že má po celé pusince zánět. Z čeho? Může to být následek dlouhodobého užívání kortikoidů.. :-(
Malá pacientka chodila až do pátku na antibiotikové injekce. Od soboty dostává každý večer prášek.
Problém je v tom, že tohle onemocnění je něco jako angína. Takže jí asi pořádně bolelo v krčku a téměř nic nejedla. Teď je kost a kůže. V pátek jsem ji začala krmit ze stříkačky (rozmixovala jsem jí granulky s vodou) a včera poprvé spapala pořádnou dávku nastrouhané mrkve :-)
Další komplikací bylo (je), že u toho slintala a pak se olizovala, no prostě byla pořád pod krkem mokrá..takže ještě řešíme zapařená červená místa pod krčkem :-((
Není to snadné. Věřím, že se brzy uzdraví a pořádně ji vykrmím :-) Zítra jdeme na kontrolu ..držte nám palce :-)

První rok na blogu..

23. února 2011 v 16:00 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Dnes je to přesně rok, co mě popadla myšlenka zřídit Jůůůlince blog. Před rokem jsem Jůůůlinku ještě ani neměla u sebe, nevěděla jsem, jestli je opravdu holčička (kromě prvních odchadů, že SNAD ano)...a teď mně to připadá jako včera. Čas neuvěřitelně letí.

Začátky nebyly až tak snadné. Na různé "vychytávky" jsem přišla až časem, ale důležité je, že mně stále baví psát Jůůůlince jakýsi deníček a ukázat vám čtenářům, že i život s nemocným postiženým králíčkem může být moc hezký.

Pár dnů po zřízení tohoto blogu jsem vytvořila ještě jeden www.helena-liskova.blog.cz, kde se věnuji ruční výrobě korálků, pletení, vyšívání atd atd... no koukněte, k ročnímu výročí, tedy tuto neděli, tam bude pro vás soutěž :-)

Ať už na tomto nebo na druhém blogu jsem "potkala" dost zajímavých lidí. Jsem za to velmi ráda a vám všem děkuji za návštěvy, za krásné komentáře, které píšete na Jůůůlinku.

Co do dalšího roku na blogu? Pevně doufám, že tu budu psát jen veselé články (Teď nám s Jůůůlinkou moc do smíchu není, je totiž nemocná. Ale o tom až v dalším článku), že se k nám budete rádi vracet, psát Jůůůlince vzkazy. :-) A já budu tento blog i nadále zaplňovat fotkama "Jůůůlinka zepředu, zboku .. :-) No prostě pořád stejnýma fotkama, kde snad jen mně připadá Jůůůlinka uplně jiná než na té předchozí :-)))

Ještě jednou vám všem děkuji :-)

PS: napadá vás jak bych mohla blog vylepšit? Co tu chybí? Pište, pište, pište...za každý nápad budu moc ráda :-)

Víc než 11 měsíců s Jůůůlinkou

20. února 2011 v 11:08 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
13. února jsem s Jůůůlinkou oslavila 11 měsíců...no páni, to ale letí. Už to za chvílu bude rok, co tu malou lumpajdu mám :-)
Před 14ti dny absolvovala očkování. Naočkovaná měla být ještě před koncem roku, jenže...dostává pravidelně kortikoidi a mezi těmito injekcemi musí být min. 7-10dnů pauza. To se plánovalo dost špatně, když musela na kortikoidii chodit tak po 11dnech. 
Od nového roku je vše ale jinak. Nechci to zakřiknout, takže tu zběsile ťukám prstem do dřeva :-), ale od nového roku se nám interval na injekce významě posunul na cca 23dnů. Nevím čím to je, dostává stejnou injekci, dávka zvýšena nebyla a na pohádky nevěřím, takže vím, že její páteřička se určitě nespravuje. Snad to tak vydrží :-)

Do galerie FOTKY ÚNOR 2011 jsem dala celou kolekci fotek ze včerejška. Jůůůlinka měla pózovací náladu :-) Tak mrkněte..tady je jen malá "ochutnávka" :-)
v posteli

Pořád spolu...

7. února 2011 v 18:54 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Jůůůlinka miluje mazlení. Když jsem doma, doslova se jí nemůžu zbavit :-) Chce být pořád u mě. Došlo to tak daleko, že jsem ji včera téměř celý den chovala.
Jenže..potřebovala jsem doháčkovat jednu dečku, ale copak to šlo? Jůůůlinka pořád do mě strkala a vynucovala si mazlení. Takže vznikl kompromis. Mám Jůůůlinku na klíně a můžu háčkovat, dělat na notebooku, cokoliv...jen podmínkou je, že ji budu mít na klíně :-)

PS: při psaní tohoto článku mám Jůůůlinku samozřejmě na klíně :-))))))))))))
pořád spolu
je jedno kde, hlavně u tebe.
:-)

Jůůůlinka se zabydluje

2. února 2011 v 19:00 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Jůůůlinka to snad s tím pelíškem myslí vážně. Nachytala jsem ji, jak nový pelíšek pečlivě upravuje, olizuje....ale jakmile ji začnu chválit, že je hodná, okamžitě si pelíšku přestane všímat :-) Asi to ještě bude boj, ale snad si ho nakonec opravdu oblíbí. :-)