Leden 2011

Tak přece? :-)

30. ledna 2011 v 20:51 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Ale ale ale, to jsou najednou změny...jsem si řekla včera večer, když jsem viděla Jůůůlinku, jak sama hupsla do pelíšku, co má od Ježíška.
Po vánocích jsem pelíšek raději schovala. Jůůůlinka na něj byla alergická :-) V sobotu jsem uklízela a zavazel ve skříni, tak jsem ho dala chvílu na zem, kousek od Jůůůlinčina oblíbeného místečka. Mezitím, co jsem vymýšlela, kam s pelíškem, Jůůůlinka ho začala zvědavě okukovat. Ta malá potvůrka při průzkumu zjistila, že je docela fajn a už se tam uvelebila. I dnes ho občas navštívila.

První narozeniny - video

25. ledna 2011 v 13:30 | Helena |  Videa s Jůůůlinkou
Jůůůlinka u "dortu"  ... spoustu fotek z narozenin najdete v galerii FOTKY LEDEN 2011
Nějak ji to zmohlo, tak teď spinká :-)Jůůůlinčiny PRVNÍ NAROZENINY !!!

25. ledna 2011 v 10:00 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Dnes je den s velkým D !!! Moje krásná malá pusinka má první narozeniny!!!! Od rána si ji "mačkám" pod duchnou a dávám jednu pusinku za druhou.
Moje malá Jůůůlinka je už tedy velká slečna :-) To je potřeba pořádně oslavit, takže mám na dnešek dovolenou :-)

Po dlouhé době na injekci..

21. ledna 2011 v 21:35 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Dneska bylo moje mimuško na dvou injekcích u paní veterinářky. Klasicky dostala "béčko" a Depedin. Ale co je pro mě nebo spíš pro Jůůůlinku naprosto super, tak šla na pichanec po 23 dnech !!! To je rekord. Snad snad se to takto udrží...
Chudinka návštěvu veteriny musela absolvovat beze mě (s mojí mamkou). Já si místo toho vysedávala v kině. Ale je to moje šikulka a hned jak jsem přišla domů, vše jsem jí vynahradila :-)

Příští týden v úterý čeká Jůůůlinku VELKÝ den...bude mít první narozeninky :-)

Deset měsíců s Jůůůlinkou

16. ledna 2011 v 17:00 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Neuvěřitelné, jak ten čas letí.. v týdnu to bylo už deset měsíců, co je Jůůůlinka moje. Taky by se dalo říct, že necelých deset, co navštěvujeme pořád veterinu. Jůůůlinka nikdy nebude úplně zdravá, ale nevím nevím co se to děje (bojím se, abych to nezakřikla), ale je teď mnohem lepší. Na poslední injekci byla 30.prosince 2010 a hopsá jakoby nic..no u ní to znamená trošku něco jiného než u zdravých králíčků ..hopsá, sem tam udělá kotrmelec, pak se narovná a hopsá dál :-) Jsem z toho nadšená. Jeden čas to bylo šílené (konec prázdnin). Na injekce se jezdilo každý týden a i přesto to s pohybováním nebylo nic zvláštního. Pak se to prodloužilo na injekce 1x za 12dní. Raději ale už mlčím, nechci to zlepšení zakřiknout...
A línání?? Od chvíle, co ji do jídla přidávám Roboran (vitamíny), tak i tohle je lepší...každý den ji vyčesávám a už to naštěstí nejsou takové chomáče.

A ještě něco. Vracím se k videu "malej kazisvět" . Někteří si myslí, že k Jůůůlinčiným běžným hračkám patří nabíječka na mobil. Ale opravdu tomu tak není. Zapomněla jsem ji schovat a ta malá potvůrka ji objevila a než jsem si všimla co dělá, tak byla na dvě části...Protože už stejně bylo na záchranu nabíječky pozdě, využila jsem toho a natočila ji. Takže pro všechny: Jůůůlinka má na hrani sisalovou mrkev, míček, ruličku od papíru apod...ne nabíječku :-)
vyvalování..

Jůůůlinka...malej kazisvět :-)

14. ledna 2011 v 20:05 | Helena |  Videa s Jůůůlinkou
Tento týden si Jůůůlinka smlsla na mé nabíječce na mobil. Když jsem ji už našla na dvě části, tak co... nechala jsem tedy tu malou opicu, aby si s ní ještě pořádně vyhrála. Až ji to přestalo bavit, posbírala jsem části nabíječky a půjdu si koupit novou :-)


Co nového v novém roce?

8. ledna 2011 v 16:47 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Zdravíme vás s Jůůůlinkou v novém roce. Všem, kteří Jůůůlince (popř. i mně) přáli krásné svátky a nový rok, děkujeme.
Ráda bych se ještě vrátila k vánočním dárkům, které Jůůůlinka dostala. Samozřejmě z kokinek a všeho co se papá, měla ta malá lumpajda radost. Horší je to s pelíškem :-) Ne a ne a ne...prostě v novém pelíšku nebude a nechce se na něj ani dívat :-) No holt, moje mikina je asi nejlepší.
Ještě jí ho asi párkrát zkusím podstrčit, jestli nezmění názor....ale zatím to vypadá, že v něm budu spávat já :-)

Jinak dnes jsem dělala menší úklid v její skříňce. V pondělí udělám radost kolegyni z práce, která má čerstvě králíčka. Jůůůlinka je totiž mlsná opica :-) a tak si kokinka pečlivě vybírá. Nestrčí do šňupáčku nic, co nemá medovou příchuť :-) Než jsem to zjistila, nakoupila jsem jí jahodové, borůvkové apod.

A co zdraví?? S pohybováním je to pořád stejné, to jsme si už zvykly. Novinkou ale je, že začala šíleně línat. Češu ji každý den a líná dál a dál. Hledala jsem na netu, čím to může být a zřejmě jí chybí nějaký vitamín. Takže jsem jí do jídla začala servírovat "roboran" , aby se jí potřebné vitamínky v tělíčku doplnily.

A takto se na mě "culí" ze svého domečku. Nezapomněla dát ušička do pozoru :-)
8.ledna

Ještě bych chtěla poděkovat Kamile za zprávu, kterou mně poslala na mail. Ptala se mně, kdy jejímu králíčkovi "spadnou" ouška. Kamilo, nenechala jsi na sebe žádný kontakt, tak snad se mrkneš na tento článek.
Já jsem ta poslední, co ti může radit. Jůůůlince ouška stojí dodnes :-) Ale mrkni na web kralici.cz, tam najdeš spoustu informací. Nebo se přeptej u veterináře :-)