Březen 2010

U doktora podruhé...

31. března 2010 v 14:26 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Včera Jůůůlinka navštívila dalšího doktora, tentokrát pana doktora MVDr. Jindřicha Nešpora. I tentokrát byla moc statečná :-) a pan doktor byl na nás obě moc hodný.
Pan doktor udělal Jůůůlince rentgen. To čekání na snímky bylo nekonečné..Naštěstí nemá nic zlomeného ani naštíplého. Problém je v tom, že Jůůůlinka má nějaké zvláštní zakřivení páteře (odborné názvy si nepamatuji) a při pohybu si s páteří "pohnula". To zakřivení se u malých králíčků objevuje velmi často, ale růstem se to srovnává... Pan doktor nás ubezpečil, že se to vyléčí, ale doba léčení může být až dva měsíce. Do té doby Jůůůlinka nemůže běhat a musí být jen ve svém domečku....Můžeme se jen mazlit..je mně to moc líto :-(
Dostala 2 injekce a kapičky, které ji každý den budu kapat do čumáčku.

Ach jo, pro Jůůůlinku to bude náročné období...moc ji baví, když ji pustím a může běhat, kde chce....

Další kontrola je zítra...

Velké trápení..

30. března 2010 v 12:07 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Jůůlinka pořád není v pořádku. Sice jí stále moc moc chutná, je mazlivá, je ďáblík, ale to pohybování :-( pořád táhne nožičky, sem tam začne hopsat a pak je zas táhne..
Dneska odpoledne jede Jůůůlinka na rentgen a další vyšetření.

Bojím se...strašně se bojím, že to bude něco vážného :-(

Jůůlinka je můj miláček, sluníčko a tolik si přeji aby byla zase naprosto zdravá. Vždyť jí dělám co ji na těch nádherných očičkách vidím :-((((

Držte jí palce, ať to není vážné...

U doktora :-(

27. března 2010 v 10:21 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Tak máme za sebou první návštěvu veterináře...Jůlinka je ďáblík a asi při nějakém hopsání dopadla špatně na pravou nožičku a teď se špatně pohybuje...Chuť k jídlu a mazlení jí vůbec nechybí, jen to pohybování je horší..
Raději jsem s Jůlinkou jela na veterinu. Pan doktor (MVDr. Ondřej Ryba) byl strašně moc hodný, příjemný a k Jůlince se choval krásně...celou ji prohlédl, změřil teplotu, prohmatal bříško, nožičky, zádička, prostě všechno a dal ji injekci. Ať si myslí každý co chce, ale tu injekci jsem obrečela. Jůůůlinka je miminko a už dostala pichanec :-(
Dostala i nějaké spešl granulky s léčivem, tak snad jí budou chutnat..ale hlavně, snad bude co nejdřív v pořádku. Už budu dávat hodně pozor kam skáče.

...pan doktor si všiml jak je Jůlinka přítulná a hodná na to jak krátce ji mám. Tak jsem musela přiznat, že z Jůlinky bude rozmazlenec, protože se mazlíme pořáááád. :-)

Držte Jůlince pěsti, ať je brzo fit....

Relax

nožičky

Jůůůlince jsou dva měsíce!!!

25. března 2010 v 18:21 | Helena |  Videa s Jůůůlinkou
Je čím dál víc zvědavější a taky rozmazlenější :-) Nejraději by běhala po pokoji celý den, pořád skáče na postel a už se jí podařilo rozkousat povlečení....no je šikulka.
Ještě pořád se ale neodvážila vystrčit nos z mého pokoje...

Odpoledne dostala jablíčko, když má ty narozeninky..


Postel je postel..

21. března 2010 v 15:59 | Helena |  Videa s Jůůůlinkou
...jakmile otevřu klec, Jůůůlinka frčí na postel :-)


Jůůůlinka se učí rychle..

21. března 2010 v 1:28 | Helena |  Videa s Jůůůlinkou
Včera to byl týden, co mám Jůůůlinku. Učí se opravdu rychle...skok na postel? Žádný problém


Náš první týden..

20. března 2010 v 20:53 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Je to přesně týden, co mám doma Jůůlinku. Týden nonstop mazlení :-). Týden starostí, jestli jí něco nechybí.. i týden nevyspání....:-) No jo, je jak miminko. Ve tři ráno se vzbudí a chce si hrát. Druhý den v půl paté, pak zas ve dvě. A pak mě překvapí (tak jako dnes) a spí celou noc jak dudek.
Je to malý andílek...

Co už umí? Ve čtvrtek se naučila skákat do klece a vyskakovat i ven. Sama z toho byla tak překvapená, že pak asi deset minut vkuse skákala tam a zpátky :-) Jo a už taky objevila šňůry od PC, lampy, rádia, nabíječky na mobil atd. To je fakt super, takže proběhla přestavba a co se dalo, je schováno. Kvítka už taky nemám jen tak volně postavené na koberci...poličky to jistí :-)

A jak se změnila? Roste jak z vody a "spadlo" jí jedno ouško. V mém pokoji se už cítí jak doma, ale zatím si netroufá ho opustit. Nejdál byla u dveří a vykukovala ven...stihla jsem to vyfotit, kvalita nic moc, ale..

Za ten týden si na mě už parádně zvykla. Lehnu si na zem, hned na mě vyleze a pořád po mě ťapká. Když ji hladím nebo pusinkuji, vůbec neodskakuje pryč. A když se jí něco nelíbí, tak to dá najevo...třeba před chvílou. Ležela jsem na zemi a měla jsem nataženou ruku..Jůůlinka chtěla někam jít, ale to by tu ruku musela přeskočit, tak jí napadlo, že mně do ní kousne...a hned byla cesta volná. :-)))))

Opět přihazuji nové fotky, ale vyfotit Jůůůlinku není úplně jednoduchý. Je to neposeda :-)
jedno ouško dole

Jůlinka

Víc fotek je tady

Pro dnešek končím...musím se jít přece mazlit s Jůůůlinkou :-)

Bobky, bobky....všude bobky....

16. března 2010 v 18:56 | Helena |  Život s Jůůůlinkou
Nikdy bych neřekla kolik bobků může udělat tak miniaturní králíček . Já teď vlastně nedělám nic jiného, než vybírám z klece bobky a dávám je do jejího záchodku...prý tak časem pochopí...
Tak teda jo, ráno vstanu a vyberu bobky, které zvládla udělat v noci. Odpoledne přijdu z práce, Jůůůlinka běha po pokoji a já vybírám bobky...a takto pokračujeme až do chvíle než jdeme spát .
Ale je taky moc šikovná, ty bobky dělá jen v kleci...na koberci nic...je to andílek a i kdyby je dělala na koberec, tak bych se na ni zlobit nemohla...Je to malé plyšové králičí miminko.
klubíčko

jedno ucho dole

Už jsme doma!!!!

14. března 2010 v 10:31 | Helena |  Život s Jůůůlinkou

Včera nastal den D !!! Včera jsem si dovezla Jůůůlinku domů. Je tak úžasná, že nevím co dřív napsat !!! Tak zatím jen fotky...až se "vzpamatuji", tak hned napíšu jaká je...

Na ostatní fotky mrkněte sem Jsou tam i fotky Jůůůlinčiné maminky a tatínka.

Zařizujeme - část druhá

9. března 2010 v 22:01 | Helena |  Těším se na Jůůůlinku

Dneska jsem koupila dva záchodky a super napáječku. Pomalu začínám odškrtávat dny, už za chvílu bude Jůůůlinka se mnou...

Zatím ji místo v domečku zahřívá plyšový králík

Na další výbavu můžete mrknout do galerie výbava ...

Zařizujeme..

2. března 2010 v 19:46 | Helena |  Těším se na Jůůůlinku
Dneska přišel první objednaný balík s výbavou pro Jůůůlinku. Teď, když mně v pokoji voní seno, se Jůůlinko na tebe těším ještě víc...
Koupila jsem jí spousu kokinek, granulky pro miminka, podestýlků, misku a do klece domeček.